WS17 är en annan ny 2022 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus till ett mycket billigt pris. Det är en Apple Watch-serie 7 klon som fick en fyrkantig design med en 2,0-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, blodsyremätare, flera sportlägen, Nfc, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of WS17 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new WS17 Watch comes in a square shape that looks stylish, modern, och mycket lik Apple Watch-serien 7. Measuring 44*38*13mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The WS17smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This WS17 smart watch has a 2.0-inch Large IPS touch screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 395*460 pixlar. This wzarable is also packed with various faces and is available in black, rosa, blå, och vita färger.
Features of WS17 Smart Watch:

WS17 is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Fitnesstrackern har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This WS17 smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Nfc, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. This Wearable is equipped with a 200 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
WS17 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | WS17 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*38*13mm |
| Vikt | 36g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 395*460 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 & V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | VÄG |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen,? NFC åtkomstkontroll, Vert Billigt Pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
WS17 smartwatch is available right now only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022



