Xiaomi on julkaissut ensimmäisen älyyhtyeensä 2020 nimeltään Redmi Band. Viime vuonna! näimme MI-sarjan viimeisen version, MI Band 4. tänä vuonna! Yhtiö julkaisi Redmi-sarjan ensimmäisen version, Xiaomi Redmi Band. Niin, Siirrytään täydellisiin yksityiskohtiin.
Redmi Bandin suunnittelu?
Toisin kuin Mi Band?4, The uusi Redmi-älybändi?tulee tällä kertaa täysin erilaisella muotoilulla, joka on suorakaiteen muotoinen, tyylikäs, ja yhteensopiva miesten ja naisten kanssa. mittaamalla 58.69 *20.72* 16.42 mm ja paino 13g. Runko on valmistettu PC-muovista, kun hihna on irrotettava ja saatavana TPU:na. Näyttöruudun suhteen! Uudessa puettavassa on 1,08 tuuman TFT-värinäyttö, jossa on a 128 x 220 pikselin resoluutio. Se oli myös täynnä enemmän kuin +70 kellotaulut ja saatavana mustana, Sininen, Vihreä ja oranssi.
Xiaomi Bandin ominaisuudet?
Uusi Redmi Band on 5ATM:n vedenpitävä älyrannekoru 50 metriä syvä, voit käyttää sitä käsiä pestäessä, sateisia päiviä, tai jopa uinnissa. Laite voi myös seurata urheilutoimintaasi, kuten kävelyä, juokseva, retkeily, pyöräilemään paljon enemmän. se tarjoaa myös koko päivän reaaliaikaisen sykemittauksen. ja tukee askelmittaria, Soita tai laita viestiä muistutus, Bluetooth 5.0, Ja paljon muuta. Fitness trackerissä on 130 mAh:n akkukapasiteetti 10 Normaalin käytön päivät ja 15 Päivät valmiusaika.
Saatat myös pitää:
Uusi Xiaomi Haylou Solar -älykello 2023
Amazfit X VS Xiaomi Redmi Band -vertailu
Xiaomi Redmi Band täydelliset tekniset tiedot:
| Laite | Redmi Band |
|---|---|
| Muoto | Suorakulmainen |
| Ulottuvuus | 58.69 *20.72* 16.42 mm |
| Paino | 13g |
| Värit | musta, Sininen, Vihreä ja oranssi. |
| Näyttö | TFT |
| Näytönkoko | 1.08 Tuuma |
| Näytön resoluutio | 128 x 220 pikseliä |
| Yhteensopiva käyttöjärjestelmä | Androidi & IOS |
| Anturit |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| GPS | N0 |
| NFC | Ei |
| EKG | EI |
| Moniurheilutila | Kyllä |
| Sykehonvalvonta | Kyllä |
| Veren happimittari | EI |
| Verenpainemittari | Ei |
| Vedenpitävä | 5Pankkiautomaatti |
| Lisäominaisuudet |
|
| Akku kapasiteetti | 130 mAh |
| Lataustila | USB-kaapeli |
| Normaali käyttö | 10 päivä |
| Hihna | TPU |
| Hinta | $$ Hinnat ovat alle |
Redmi-rannekkeen plussat ja miinukset?
Plussat: Eleganssia muotoilua, 5ATM vedenpitävä (Sopii uimiseen), Fitness trackerin ominaisuudet, Bluetooth 5.0, Halpa hinta
Miinukset: Veren hapen puuttuminen, Verenpainemittari ja NFC
Hinta ja saatavuus?
Uusi Redmi Band on tällä hetkellä saatavilla vain Banggoodissa. Tarkista hinta



