La câteva zile după lansarea Mi Band 7, Xiaomi s-a întors din nou și a lansat versiunea pro sub numele de Xiaomi Mi Band 7 Pro. Portabilul este o bandă inteligentă de fitness care va primi un design dreptunghiular cu un ecran AMOLED de 1,64 inci și va fi echipată cu mai multe funcții, inclusiv un GPS, Monitor ritm cardiac, SPO2 Monitor de oxigen din sânge, 117 Moduri sport, NFC, 5ATM rezistent la apă, Și multe altele. Așa că haideți să ne aruncăm în așteptarea deplină!
Designul Xiaomi Mi Band 7 Ceas inteligent Pro:

La fel ca Xiaomi Mi Band 7, această nouă Mi Band 7 Pro va veni, de asemenea, cu aceeași formă dreptunghiulară care pierde sport, elegant, și se potrivește bărbaților și femeilor. Măsurând 44,4*28,8,6*117mm și cântărind aproximativ 20,5g. Partea inversă a dispozitivului a primit o configurație tipică ¨ C există contacte magnetice pentru încărcare și un senzor de ritm cardiac.
Trupa Mi 7 Corpul Pro este realizat din aliaj de aluminiu cu plastic PC, în timp ce cureaua este disponibilă în silicon. Referitor la ecranul de afișare! Această bandă Xiaomi Mi 7 Pro va folosi un ecran tactil AMOLED mare de 1,64 inchi, care acceptă afișaj mereu activ și creat cu o rezoluție de 456*280 pixeli. Acest dispozitiv de purtare va fi ambalat cu o varietate de fețe de ceas și va fi disponibil în negru, verde, alb, portocale, albastru, și culori roz.
Verificați De asemenea: Mi Band 7 Banda Pro VS MI 7
Mi Band 7 Caracteristici Pro:

Xiaomi Mi Band 7 Pro este un smartwatch rezistent la apă la 5ATM care oferă protecție până la o adâncime de 50 metri. Poate fi purtat fără griji pentru utilizare zilnică sau când înoți. Trackerul de fitness are un senzor de ritm cardiac, care colectează date despre ritmul nostru cardiac peste 24 ore. Această trupă inteligentă vă ajută, de asemenea, să vă controlați somnul, datorită monitorului complet de somn. De asemenea, are un pedometru și ne permite să controlăm și să estimăm caloriile arse pe parcursul zilei.
Pe lângă caracteristicile menționate mai sus. Mi Band 7 Pro va încorpora un senzor GPS care vă permite să urmăriți mai precis activitățile în aer liber. Puteți urmări distanța parcursă, rutele tale, și locația ta. Acest tracker de fitness poate urmări și până la 117 activități sportive, inclusiv alergare în sală, Ciclism, Canotaj, Gimnastică, Plimbarea sportului, Biciclete învârtite, Situații, Rugby, Hochei, Volei, Tenis, Înot, Baseball, etc. Caracteristicile suplimentare sunt un monitor de oxigen din sânge SPO2, NFC, Memento -uri sedentare, Cronometru, Antrenamentul de respirație, Memento de notificare, Și multe altele. Acest ceas inteligent va avea o capacitate a bateriei de 235 mAh cu 7-10 zile de utilizare normală și 20 Zile de timp de așteptare.
Mi Band 7 Manual de utilizare Pro:

După ce obțineți Xiaomi Mi Band 7 Ceas inteligent pro! Trebuie să urmați acești pași simpli:
- Instalați?Aplicația Zepp Life?pe smartphone -ul dvs., care este disponibil atât în App Store, cât și în Play Store.
- Împerechează telefonul cu smartwatch -ul prin Bluetooth, atunci cronometrarea smartwatch va fi setată automat.
Asta este,?Deci, acum puteți trece apeluri, Sincronizați -vă calendarul sau primiți notificări pentru smartphone toate direct de la smartwatch, De asemenea, puteți afișa toate datele colectate de Smartwatch, cum ar fi ritmul cardiac, număr de trepte, Sau calitatea somnului direct pe smartphone -ul dvs. pentru un afișaj mai mare și o analiză mai bună a datelor.
S-ar putea să vă placă:
- 12 CELE MAI BUNE SMARTWATCH-uri STANDALONE CU CARD SIM ȘI WIFI 2023
- 7 Cele mai bune ceasuri inteligente ANDROID PENTRU BĂRBAȚI CHIAR ACUM
- TOP 10 Cel mai bun smartwatch 2023
Xiaomi Mi Band 7 Specificații complete Pro:
| Dispozitiv | Mi Band 7 Pro |
|---|---|
| Formă | Dreptunghiular |
| Dimensiune | 44.4*28.8.6*117mm |
| Greutate | 20.5g |
| Culori | Negru, Verde, Albastru, Roz, Alb, Portocale |
| Afişa | Amoled |
| Dimensiunea ecranului | 1.64 inch |
| Rezoluția ecranului | 456*280 pixeli |
| Sistem de operare compatibil | Android & IOS |
| Senzori |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| GPS | Da |
| NFC | Da |
| Microfon | NU |
| Mod multi-sport | Da |
| Monitor ritm cardiac | Da |
| Monitor de oxigen din sânge | Da |
| Monitor de somn | Da |
| Impermeabil | 5ATM rezistent la apă |
| Caracteristici suplimentare |
|
| Capacitatea bateriei | 235mAh |
| Utilizare normală | 7-10 zile |
| Numele aplicației | Viața Zepp |
| Curea | Silicon |
| Preţ | $$ Preturile sunt mai jos |
Avantaje și dezavantaje ale în conformitate cu specificațiile?
Pro: Design elegant, Ecran AMOLED mare, GPS încorporat, 117 Moduri sportive, NFC, Potrivit pentru înot, Durată lungă de viață a bateriei
Contra: Lipsește funcția de apelare Bluetooth
Pret si disponibilitate?
Mi Band 7 Ceasul inteligent Pro este disponibil acum pe AliExpress și Banggod la prețuri diferite. Puteți alege cel mai bun preț pentru dvs!
Verificați prețul pe Aliexpress
Verificați prețul pe Banggood
De asemenea, poate doriți să verificați:?Cele mai noi și cele mai recente ceasuri inteligente 2023



