
Som du ser på bilden ovan, This new H8 watch got a square shape that looks stylish, modern, och lämplig för män och kvinnor. Measuring 44*36.4*10.45mm and weighing about 35g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Awei H8 smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Awei H8 smartwatch has a 1.65-inch touch retina screen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 240 x 280 pixlar. Detta smartur är också packat med mer än 100 Titta på ansikten och finns i svart, och vita färger.
Features of the Awei H 8 Smart klocka:

Awei H8 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan! This Awei H8 smart watch can track up to 24 sportaktiviteter inklusive promenader, spring, cykling, klättrande, fotboll, basketboll, badminton treadmill, hiking¡etc. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Termometer, Calls or messages reminders, larm, stoppur, hitta telefonen, och så vidare. Denna bärbara har en 260 mah batterikapacitet med 5-8 dagar med normal användning och 60 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Awei H8 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Awei H8 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*37*11mm |
| Vikt | 35g |
| Färger | Svart, Vit |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.65 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | Inga |
| Termometer | Ja |
| Bluetooth-samtal | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| App |
Smart Wristband 3 |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, Stor skärm, 5 Slags hälsoövervakning, 24 Idrottslägen, +100 Watch Faces, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Awei H8 smartwatch is available right now only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






