HK87?är en annan ny 2023 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. Det är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär robust form med en 1,43-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av HK87 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya HK87-klocka fick en cirkulär form som ser stilig ut, oländig, och passar män och kvinnor. Mäter 49*49*11,5 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HK87 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Detta HK 87 smart klocka har en 1,43-tums AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, silver, och gröna färger.
Funktioner hos HK 87 Smart klocka:

HK87 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HK87 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.2, Och många fler. Denna smartklocka har en 410mAh batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 45 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK87 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HK 87 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 49*49*11.5mm |
| Vikt | 40g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 410mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | Fitcloudpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch HK87 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



