A couple of days after launching the DT4 Mate, DT NO.1 är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka som heter NO.1 DT9. Den bärbara enheten är en Apple Watch Series 9 Clone that comes in a square shape with a 2.0-inch large screen and is equipped with several features Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportläge, Kompass, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna.
Design of DT9 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, This new DT9 watch got a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 45*48.2*10.8mm and weighing about 35.5. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för att slå tillbaka, och gränssnittsomkoppling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The DT9 smart watch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! Denna DT 9 smartwatch has a 2.0-inch Large IPS touchscreen curbed with 2.5D glass and is created with a resolution of 420 x 485 pixlar. Den här gadgeten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, rosa, och silverfärger.
Funktioner hos DT 9 Smart klocka:

DT NO.1 DT9 is an IP67 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Gadgeten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This DT9 smart watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är NFC -åtkomstkontroll, Blodsyre- och blodtrycksmätare, Kompass, EKG, Multisportläge, Stillasittande påminnelse, Hitta telefon, Och många fler. Denna bärbara har en 300 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
DT9 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | DT 9 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38.5*10.8mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Silver, Svart, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 420 x 485 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | WearPro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.0-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal,? Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Kompass
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The DT9 smartwatch will be available soon on Aliexpress at a price range between $25 till $30. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



