LZAKMR DV08 is one of the latest 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.45-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 100 sportläge, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of DV08 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new DV08 got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor.?Measuring 47¡Á47¡Á11.2mm and weighing about 40g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The DV08 smartwatch body is made out of zinc while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This DV 08 Smart Watch has a 1.45-inch IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 412 x 412 pixlar. This smartwatch is also packed with a variety of watch faces and is available in black and green colors.
Features of the DV 08 Smart klocka:

DV08 is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The DV08 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, +100 sportlägen, Andningsträning, Stillasittande påminnelse, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, fönsterluckor, Bluetooth, etc. Denna gadget har en 300mAh batterikapacitet med 3-15 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
DV08 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | DV 08 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47¡Á47¡Á11.2mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grön |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.45 Tum |
| Skärmupplösning | 412 * 412 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300mAh |
| Normal användning | 5-15 dagar |
| Appens namn | Grund |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.45-tum stor skärm, Bluetooth-samtal, +100 sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, +200 Titta på ansikten
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The DV08 smartwatch is currently available only on Aliexpress Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023



