HK Ultra 2 är en av de senaste 2024 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en Apple Watch Ultra 2 Klon som kommer fyrkantig med en 2,02-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, ChatGPT, Kompass, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, and runs WearFit OS. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of HK Ultra 2 Smart klocka:

Som du ser på bilden ovan, this new HK Ultra 2 Titta fick en fyrkantig design som ser snygg ut, modern, och liknar Apple Watch Ultra 2. Mäter 49*44*14mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The HK Ultra2 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This HK Ultra 2 smartwatch has a 2.02-inch Large AMOLED touchscreen that supports an always-on display and is created with a resolution of 485*520 pixlar. Denna pryl är också packad med olika urtavlor och finns i svart, orange, grön, och gula färger.
Features of HK Ultra2 Smart Watch:

HK Ultra 2 är ett IP68 -vattentätt smartur, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This HK Ultra 2 smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Kompass, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, ChatGPT, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 320 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK Ultra 2 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | HK Ultra Two Watch |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Gul, Grön |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 485*520 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Operativsystem | WearFit OS |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, ChatGPT, New WearFIt OS
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The HK Ultra 2 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Alliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



