HK20 är en annan ny 2022 smartwatch that supports Bluetooth calling and NFC Access control at a budget price. It is a sporty smartwatch that got a rectangular design with a 1.85-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Sömnmonitor, flera sportlägen, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of HK20 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new HK20 Watch comes in a rectangular shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 44.6*36.5*11mm and weighing about 42.5g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The HK20 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone and steel. Angående bildskärmen! This Lemfo LHK20 smart watch has a 1.85-inch Large IPS touch screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 240*286pixels. This gadget is also packed with various faces and is available in black, rosa, och silverfärger.
Features of Lemfo LHK20 Smart Watch:

Lemfo HK20 is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Fitnesstrackern har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This HK20 smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. This LHK20 smartwatch is equipped with a 280 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK20 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | HK20 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 44.6*36.5*11mm |
| Vikt | 42.5g |
| Färger | Svart, Rosa, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.85 Tum |
| Skärmupplösning | 240*285 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | ¨c |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, 1.85-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Lemfo HK20 smartwatch is available right now only on Alixpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023



