HK4 Hero är en av de senaste 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1,5-tums LTPO AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av HK4 Hero Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya HK4 Hero-klocka fick en cirkulär form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 46*46*11mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HK4 Hero smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Detta HK 4 Hero smart klocka har en 1,5-tums stor LTPO AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, silver, och guldfärger.
Funktioner hos HK 4 Hero Smart Watch:

HK4 Hero är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HK4 Hero smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna bärbara har en 530mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK4 Hero Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HK4 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46*46*11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Guld |
| Visa | LTPO AMOLED |
| Skärmstorlek | 1.5 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 530mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch HK4 Hero är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






