I81 är en annan ny 2024 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. It is a sporty watch that comes circular with a 1.39-inch large TFT screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of i81 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new I81 watch got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 50¡Á45.8¡Á11.5mm and weighing about 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The I81 smart watch body is made of zinc alloy while the strap is available in steel and nylon. Angående bildskärmen! Detta jag 81 smartwatch has a 1.39-inch large TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. Den här enheten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, grön,? och blå färger.
Features of the I 81 Smart klocka:

I81 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This I81 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna bärbara har en 300 mah batterikapacitet med 5-7 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
I81 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | I81 Watch |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 50¡Á45.8¡Á11.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Blå, Grön |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.39 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Batteritid | 5-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The I81 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



