Här är ytterligare en ny 2023 smartwatch än kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus till ett budgetpris, de I96 smartklocka. En sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1.39 tums IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 20 sportlägen, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av I96 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya i96 smartwatch kommer i en cirkulär form som ser stilig ut, oländig, och passar män och kvinnor. Mäter 46*46*13,2mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på panelens högra och vänstra sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
i96 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen är av silikon. Angående bildskärmen! Detta jag 96 smart klocka har en 1,39-tums IPS-pekskärm skapad med en upplösning på 360 x360 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, röd, kaki, och gröna färger.
Funktioner hos i 96 Smart klocka:

i96 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna i96 smartwatch är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, 20 sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna bärbara har en 400 mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 35 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
I96 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | I96 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46*46*13.2mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Röd, Grön, Kaki |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.39 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, 20 Idrottslägen, Minispel, Stor batterikapacitet
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch i96 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023



