KESHUYOU GT8 is one of the latest 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.28-inch IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportläge, NFC åtkomstkontroll, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of KESHUYOU GT8 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new KESHUYOU GT8 got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor.?Measuring 44¡Á44¡Á11mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The KESHUYOU GT8 smartwatch body is made out of zinc while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! Denna GT 8 Smart Watch has a 1.28-inch IPS touchscreen curved with 3D glass and is created with a resolution of 240 x 240 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och silverfärger.
Funktioner hos GT 8 Smart klocka:

KESHUYOU GT8 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The KESHUYOU GT8 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, Andningsträning, Stillasittande påminnelse, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, fönsterluckor, Bluetooth, etc. Denna gadget har en batterikapacitet på 220 mAh med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
KESHUYOU GT8 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | GT 8 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 44¡Á44¡Á11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.28 Tum |
| Skärmupplösning | 240 * 240 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 220mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Bluetooth-samtal, Multi-sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The KESHUYOU GT8 smartwatch is currently available only on Aliexpress Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023






