Utöver Magic R10, Kospet har även lanserat en annan smartklocka som heter Kospet Magic P10. Den bärbara är en sportig klocka som kommer fyrkantig med en 1,96-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner, inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Husläkare, 180+ sportlägen, 5ATM vattentätning, och stöd för Bluetooth-samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Kospet Magic P10 Smartwatch

Som du ser på bilden ovan! Denna nya Kospet Magic P10-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor.?Mäter 47,7*40,8*12,3mm och väger ca 70g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Kospet Magic R10 smartwatch-kroppen är gjord av rostfritt stål, medan remmen finns i silikon, läder, och stål. Angående bildskärmen! Denna R10 smarta klocka har en 1,96-tums AMOLED-pekskärm täckt med Gorilla Glass 3 och skapas med en upplösning på 410 x 502 pixlar. Gadgeten är också packad med olika urtavlor och finns i svarta och silverfärgade.
Funktioner hos P10 Smart Watch:

Kospet Magic P10 är en 5ATM vattentät smartklocka som erbjuder skydd upp till ett djup av 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan! Denna Kospet Magic R10 har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via smartklockan. Ytterligare funktioner inkluderar en SPO2, Husläkare, Glonass, 180 sportlägen, en kompass, Ring eller skicka meddelanden påminnelser, Appaviseringar, och mer. Denna bärbara har en 450mAh batterikapacitet med 12-13 dagar med normal användning och 50 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2025
- 10 Bästa smartwatches med HD -kamera 2025
- BÄSTA 10 BÄSTA SMARTKLOCKOR 2025
Kospet Magic P10 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Magic P10 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 48.7*40.8*12.3mm |
| Vikt | 70g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 410 x 502 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja (+180 sportlägen) |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | INGA |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 12-13 dagar |
| Appens namn | Apexmove |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design,? Stor AMOLED-skärm, Inbyggd GPS, Lämplig för simning, +180 sportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, Bluetooth-samtal
Nackdelar: Saknar NFC
Pris och tillgänglighet?
Kospet Magic P10 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på AliExpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2025



