Lemfo W03 Pro?är en annan ny 2023 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.32-inch TFT screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Lemfo W03 Pro Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new Lemfo W03 Pro watch got a circular shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 51*45*12.5mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Lemfo W03 Pro smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This W03 Pro smart watch has a 1.32-inch TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svarta och silverfärger.
Features of the W03Pro Smart Watch:

Lemfo W03 Pro is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Lemfo W03 Pro smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. This smartwatch has a 220mAh battery capacity with 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Lemfo W03 Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | W03Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 51*45*12.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.32 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 220mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Lemfo W03 Pro smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






