NX22 är en annan ny 2024 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. Den sportiga klockan som kommer fyrkantig med en 1,78-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av NX22 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya NX22-klocka fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 37,3¡Á46¡Á13mm och väger ca 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
NX22 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna NX 22 smartwatch har en 1,78-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 368 x 448 pixlar. Denna enhet är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och rosa färger.
Funktioner hos NX 22 Smart klocka:

NX22 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna NX22 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, blodtrycksmätare, 100 sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna bärbara har en 350 mah batterikapacitet med 5-7 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
NX22 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | NX22 klocka |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 37.3¡Á46¡Á13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Rosa |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.78 Tum |
| Skärmupplösning | 368x 448 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Batteritid | 5-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +100 sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
NX22 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



