Two months after launching the Rogbid M5, Rogbid is back again and brought us a new smartwatch called Rogbid M6. Den bärbara är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodsyremonitor, Multisportlägen, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Rogbid M6 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new Rogbid M6 watch got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 48.2*48.2*11mm and weighing about 44.5g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Rogbid M6 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone, läder, och stål. Angående bildskärmen! This M6 smart watch has a 1.43-inch large AMOLED touchscreen that supports an always-on display and is created with a resolution of 466 x 466 pixlar. Den här enheten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, brun, och silverfärger.
Features of the M6 SmartWatch:

Rogbid M6 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Rogbid M6 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna enhet har en 300mAh batterikapacitet med 3 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Rogbid M6 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | M6 Watch |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 48.2*48.2*11mm |
| Vikt | 44.5g |
| Färger | Svart, Silver, Brun |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 3 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Rogbid M6 smartwatch will be available soon on Aliexpress at a price range between $35 till $45. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






