One year after launching the Tozo S2, Tozo is back again and brought us a new smartwatch called Tozo S3. The wearable is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 1.83-inch large TFT screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 100-sportläge, Alexa, IP68 vattentät, och stöd Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Tozo S3 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, The Tozo S3 watch got a square design that looks stylish, sportig, och passar män och kvinnor. Mäter 45*38*11mm och väger ca 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för att slå tillbaka, och gränssnittsomkoppling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Tozo S3 smartwatch body is made of metal alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This S3 smartwatch has a 1.83-inch TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 240 x 280 pixlar. This smartwatch is also packed with various watch faces and is available only in black colors.
Features of the S3 SmartWatch:

TOZO S3 is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den medan du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, The Tozo S3 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via the smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, 100 sportlägen, Ring eller skicka meddelanden påminnelser, Appaviseringar, Alexa voice assistance,? och mer. Denna smartklocka har en batterikapacitet på 300mAh som kan hålla 7-10 dagar med normal användning och 30 Days of Standby Time.
YOU May Also LIKE:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 12 Bästa fristående smartklockor med SIM-kort och WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
TOZO S3 Smartwatch Full specs:
| Anordning | S3 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38*11.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.83 Tum |
| Skärmupplösning | 240*280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Nfc | Högtalare |
| Termometer | Mikrofon |
| Multisportläge | 100 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 10 Dagar |
| App | Tozo Watch App |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, 100 Sportlägen,? Alexa Voice Assistant, Multi slags hälsoövervakning
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Tozo S3 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






