Zeblaze Beyond 3 Plus är en annan ny 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer fyrkantig med en 1,78-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2, Husläkare, Multi-sportlägen, 3Vattentät bankomat, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Display och funktioner
Zeblaze Beyond 3 Plus är väldigt lik Zeblaze Beyond 3 Pro. Den har en 1,78-tums OLED-skärm med en upplösning på 368 x 448 pixlar och en maximal ljusstyrka på 1,000 cd/m2. Anmärkningsvärt för en klocka i denna prisklass, den innehåller en integrerad GNSS-modul, möjliggör exakt avståndsspårning och ruttimport. Batteritiden med aktiv GPS-spårning är upp till 96 timme, medan typisk användning tillåter upp till 18 dagar, tack vare dess 350 mah batteri.
Hållbarhet och vattenbeständighet
Skärmen på Zeblaze Beyond 3 Plus skyddas av Corning Gorilla Glass, och klockfodralet är tillverkat av en metallegering. Klockan är vattentät upp till ett tryck på 3 Bankomat, vilket gör den lämplig för dusch och simning.
Hälsa och fitnessfunktioner
Zeblaze Beyond 3 Plus offers a variety of health and fitness features. It can measure heart rate and oxygen saturation throughout the day. Bluetooth call functionality is available. As with many smartwatches, it can analyze daily activities and sleep quality. Notifications can also be displayed, making daily life more convenient.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2024
- 12 Bästa fristående smartklockor med simkort och wifi 2024
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
Zeblaze Beyond 3 Plus Smartwatch Full specs:
| Anordning | Utöver 3 Pro Watch |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 46*37.4*12.5 mm |
| Vikt | 42g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.78 Tum |
| Skärmupplösning | 368 x 448 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | INGA |
| Vattentät | 3Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Batteritid | 18 Dagar |
| App | Zeblaze Fit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Stor AMOLED -skärm, Inbyggd GPS, Bluetooth-samtal, Multisportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, Lämplig för simning
Nackdelar: Missing blood pressure monitor
Pris och tillgänglighet?
Denna Zeblaze Beyond 3 Plus watch is currently available on Banggood. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



