One year and half after launching the TicWatch E3, Mobvoi may start thinking of throwing the Tic Watch E4 ใน 2023. The wearable is a sporty smartwatch that may come in a circular shape with a 1.3-inch AMOLED screen and may be equipped with a heart rate monitor, เครื่องตรวจสอบออกซิเจนในเลือด Spo2, 100 โหมดกีฬา, จีพีเอส, เช่น, NFC, กันน้ำ IP68, และอื่น ๆ. ดังนั้นมาดำดิ่งลงไปในรายละเอียดทั้งหมด!
TicWatch E4 Full Specs:
จนถึงตอนนี้! there are no rumors or information about the looks or technical features of the TicWatch E4. อย่างไรก็ตาม, we will put our full expectations of the Upcoming Mobvoi Watch.
| อุปกรณ์ | Tic Watch E4 |
|---|---|
| รูปร่าง | วงกลม |
| มิติ | 47 x 44 x 12.6mm |
| น้ำหนัก | 35ก |
| สี | สีดำ, เงิน |
| แสดง | อาโมล |
| ขนาดหน้าจอ | 1.3 นิ้ว |
| ความละเอียดหน้าจอ | 360x 360 พิกเซล |
| ระบบปฏิบัติการ | WearOS |
| เซ็นเซอร์ |
|
| บลูทู ธ | v5.0 |
| จีพีเอส | ใช่ |
| NFC | ใช่ |
| คลื่นไฟฟ้าหัวใจ | ใช่ |
| โหมดหลายกีฬา | ใช่ |
| จอภาพอัตราการเต้นของหัวใจ | ใช่ |
| ราม | 1GB |
| รอม | 8GB |
| กันน้ำ | IP68 |
| คุณสมบัติเพิ่มเติม |
|
| ความจุแบตเตอรี่ | 380 mah |
| การใช้งานปกติ | 2-3 วัน |
| แอป | Mobvoi App |
| สายรัด | ซิลิโคน, เหล็ก |
| ราคา | $$ ราคาด้านล่าง |
ราคาและวันที่วางจำหน่าย?
ในความเป็นจริง! there is no information about the price and the release date of the TicWatch E4. but we expect that Mobvoi may launch the TicWatch E4 in June 2023 ในช่วงราคาระหว่าง $200 ถึง $250. Buy TicWatch GTH 2
คุณอาจต้องการตรวจสอบ:?สมาร์ทวอทช์ใหม่และใหม่ล่าสุด 2023






