In addition to the Fossil Gen 7 smartwatch, Fossil may start thinking of launching the Geração Fóssil 7 Hybrid em junho 2024. The wearable is a fitness tracker watch that may come in a circular shape with a 1.2-inch E-ink screen?and may be equipped with a heart rate monitor, Monitor de oxigênio no sangue SPO2, GPS, Monitor de sono, Modos multiesportivos, 3Caixa eletrônico à prova d'água, e assim por diante. Então, vamos mergulhar em todos os detalhes!
Geração Fóssil 7 Hybrid Full Specs:
Até aqui! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Fossil Gen 7 Hybrid. No entanto, we will put our full expectations of the Upcoming Fossil Gen7 Hybrid.
| Dispositivo | Fossil Gen7 Hybrid |
|---|---|
| Forma | Circular |
| Dimensão | 45 x 45 x 12mm |
| Peso | 40g |
| Cores | Preto, Prata |
| Mostrar | E-ink |
| Tamanho da tela | 1.2 Polegada |
| Resolução da tela | 240x 240 pixels |
| Sistema operacional | MACHINE GEN 7 HYBRID |
| Sensores |
|
| Bluetooth | Sim |
| GPS | Sim |
| NFC | NÃO |
| por exemplo | NÃO |
| Modo multiesportivo | Sim |
| Monitor de frequência cardíaca | Sim |
| ECG | NÃO |
| Monitor de oxigênio no sangue SPO2 | Sim |
| Impermeável | IP68 |
| Recursos adicionais |
|
| Capacidade da bateria | 200 mAh |
| Uso normal | 7-14 dias |
| Aplicativo | Fossil Smartwatches App |
| Alça | Silicone, Aço |
| Preço | $$ Os preços abaixo |
Preço e data de lançamento?
Na verdade! there is no information about the price and the release date of the Fossil Gen 7 Hybrid. but we expect that Fossil will launch the Gen 7 Hybrid in June 2024 a uma faixa de preço entre $229 para $250.
Você também pode gostar de conferir:?Os novos e mais recentes smartwatches 2023



