AK47 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 1.85-inch large IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of The AK47 Military Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new AK47 watch comes in a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 52*45*12.85mm and weighing about 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Xiaomi AK47 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is of silicone. Angående bildskärmen! Denna AK 47 smart watch has a 1.85-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 240 x 280 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, röd, grön, och blå färger.
Funktioner hos AK 47 Smart klocka:

AK47 is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, så att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Xiaomi AK47 smart watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, 100 Sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, och så vidare. Denna bärbara har en 400 mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
AK47 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | AK47 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 52*45*12.85mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Röd, Grön, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.85 Tum |
| Skärmupplösning | 240x 280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | +100 sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.85 tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +100 Idrottslägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The AK47 smartwatch is available currently only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



