Efter ett par månaders lansering av Lemfo LEM14. LEMFO är tillbaka igen och gav oss ytterligare en ny 4G smartklocka under namnet LEMFO LEM1. Den här nya bärbara enheten är världens första smartklocka för Android som kommer med 128 GB ROM och kör den senaste Android 10.7 OS. Så låt hoppa till fullständiga detaljer.
Design av LEMFO LEM15 Smartwatch?

Som du ser på bilden ovan. Denna nya LEMFO LEM 15 smartwatch har en cirkulär design som ser stilig ut, flott, och lämplig för män och kvinnor. Mätning 18.5*50.5*50.5 mm och väger ca 90g. Det finns två knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. På vänster sida, hittar du en SIM-kortplats. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering med en keramisk ram medan remmen är avtagbar och tillgänglig i läder+TPU. Har dubbla kamera för sidokamera och frontkamera, bekvämlighet för videosamtal och Face ID-verifiering. Angående bildskärmen! Lemfo LEM15 smartwatch har en 1,6-tums helrund skärm skapad med en upplösning på 400 x 400 pixlar och stöder ansiktsupplåsningsfunktionen.
NY 2022: Lemfo Lem16 4G smartklocka med Android 11 OS
Funktioner i Lemfo Lem 15 titta?

Denna Lemfo Lem15 drivs också av en MediaTek MT6762-processor med 2.0 GHz-hastighet och kör den senaste Android 10.7. Den är också utrustad med 4GB RAM och 128 GB av internt minne, det gör att Lem15 fungerar bättre, möjliggör multitasking, förbättrar prestandan, och går smidigt. Dessutom, Du kan ladda ner alla dina favoritappar som kan köras på Android.
Den bärbara är en fristående smartklocka som kan ringa samtal utan behov av en telefon. stöder WiFi och 4G LTE -anslutning, GPS/GLONASS såväl som Bluetooth. Förutom funktionerna som nämns ovan! Lemfo lim 15 packad med andra användbara funktioner inkluderar en pulsmätare, pedometern, flera sportlägen, väder, Och mycket mer. Klockan utrustade också en 900 mAh batterikapacitet med stöd för trådlös powerbank.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 9 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 12 BÄSTA KINESISKA SMARTWATCHES 2023
- 7 Bästa smartur med ?HD -kamera
LEMFO LEM15 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Lemfo lim 15 |
|---|---|
| Form | Runda |
| Dimensionera | 55.5*55.5*17mm |
| Vikt | 73.5g |
| Sim-kort | Nano-SIM-kort |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.6tum |
| Skärmupplösning | 400*400 pixlar |
| Operativsystem | Android 10.7 |
| RAM | 4Gb |
| ROM | 128Gb |
| Kamera | 5MP+2MP |
| Nfc | INGA |
| EKG | INGA |
| Multisportläge | 9 Idrottslägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Ansikts -ID | Ja |
| Fläck | Ja |
| Vattentät | IP67 |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Anslutning | 4G+wifi |
| Rem | Läder+ tpu |
| Batterikapacitet | 900 mAh |
| Normal användning | 1-3 dagar |
| Pris | $$ Priserna finns nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Ja rummet, Android 10.7 OS, 4GB/128 GB, Helio P22-processor, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
LEM 15 Pris och tillgänglighet?
LEMFO LEM15 smartwatch är just nu endast tillgänglig på Aliexpress, Bangood, och Tomtop till olika priser. Du kan välja bästa pris för dig!
Kolla priset på Aliexpress
Kolla pris på Banggood
Se Pris på TomTop
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






