Amazfit has just listed the most awaited smartwatch in Shoppe Singapore, Amazfit T-Rex 3. This wearable is a fitness tracker watch that got a circular design with a 1.5-inch AMOLED screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, Blodsyremonitor, Dual Band GPS, 170 sportlägen, 10Vattentät bankomat, och 21 days battery life. Så låt oss dyka in i alla detaljer.
Design av Amazfit T-Rex 3 Smartklocka:

Som du ser på bilden ovan! Denna Amazfit T-Rex 3 klockan har en cirkulär design som ser robust ut, och moderiktiga, och passar män och kvinnor.?Measuring 48.5×48.5×13.75mm and weighing about 68.3g. Det finns två fysiska knappar på höger sida och två på vänster sida av fodralet. Den ansvarar för funktionen att slå på runback, och gränssnittsomkoppling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Amazfit T-Rex 3 body is made out of polymere with stainless steel bezel while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Rex 3 smartwatch uses a 1.5-inch Large AMOLED touch screen covered with gorilla glass and created with a resolution of 480 x 480 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart färg.
Funktioner hos T-Rex 3 Smart klocka:

Amazfit T-Rex 3? är en 10ATM vattentät smartklocka som erbjuder skydd upp till ett djup av 100 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. Denna Amazfit T-Rex 3 smartwatch has a built-in GPS sensor that allows you to track outdoor activities more accurately. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Ytterligare funktioner är SPO2 Blood Oxygen Monitor, 170 sportlägen, stillasittande påminnelse, Glonass, GALILEO, Beidou, free Maps, Och många fler. Detta smartur har en 700 batterikapacitet med 21 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Amazfit T-Rex 3 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | T Rex 3 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 48.5×48.5×13.75mm |
| Vikt | 68.3g |
| Färger | Svart |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.5Tum |
| Skärmupplösning | 480 x 480 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | GPS med dubbla band |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | 170 Sportlägen |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Free maps | Ja |
| Vattentät | 10Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 700mAh |
| Batteritid | 21 dagar |
| Appens namn | Zepp |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, AMOLED-skärm, Lämplig för simning, Dual Band GPS, Flera typer av hälsoövervakning, 170 Idrottslägen, 21 Batteritid, Free Maps
Nackdelar: Bluetooth-samtal saknas
Pris & Tillgänglighet?
The watch is currently available only in Shopee Singapore for $359, but you can buy The Amazfit T-Rex 3 soon on Aliexpress at an affordable price. Få det här
Du kanske också vill kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2024






