Blackview R60 är en annan ny 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. The wearable is a sporty smartwatch that comes square with a 1.96-inch large AMOLED screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare,+120 sportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Blackview R60 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new Blackview R60 watch got a square design that looks stylish, sportig, och passar män och kvinnor. Measuring 47.5*39*11.9mm and weighing about 42.8g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Den ansvarar för att sätta på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Blackview R60 smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This R60 smart watch uses a 1.96-inch large AMOLED touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 410 x 502 pixlar. Denna modell är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, rosa, and purple colors.
Features of the R60 Smart Watch:

Blackview R60 is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This R60 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner inkluderar en SPO2 blodsyremätare, 120 sportlägen, stillasittande påminnelser, samtals- och meddelandepåminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. This wearable has an 800mAh battery capacity with 10 dagar med normal användning och 25 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Blackview R60 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | R60 Watch |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 47.5*39*11.9mm |
| Vikt | 42.8g |
| Färger | Svart, Purpur, Rosa |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 410x 502 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | – |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 800mAh |
| Normal användning | 10 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Stor AMOLED -skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, +120 sportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Blackview R60 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






