Two years after launching the Apple Watch SE, Apple is back again and brought a second version called Apple Watch SE 2. The wearable is a fitness tracker smartwatch that got a rectangular design with a 1.78-inch large LTPO OLED screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, Multisportlägen, till exempel, Husläkare, Wifi,? 50 meters Waterproof, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Apple Watch SE 2 2022 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new Apple Watch SE2 comes in a rectangular shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 44*38*10.7mm and weighing about 33g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Apple Watch SE 2 2022 smartwatch body is made of Aluminum alloy while the strap is available in silicone and steel. Angående bildskärmen! This Apple Watch SE 2 smart watch uses a 1.78-inch Large LTPO OLED touch screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 448*368 pixlar. This wearable is packed with a variety of watch faces and is available in Midnight, Starlight, and Silver colors.
Features of Apple Watch SE2 Smart Watch:

Apple Watch SE 2 is an IPX7 waterproof smartwatch that offers protection up to a depth of 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Gadgeten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. This Apple Watch also helps you to control your sleep, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Apple Watch has access to all four global satellite systems (Husläkare, Glonass, Beidou, och Galileo) låter dig spåra utomhusaktiviteter mer exakt. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Additional Features are Multisport modes, Andningsträning, Kvinnlig hälsoövervakning, Nfc, till exempel, Ring eller skicka meddelanden påminnelse, Appaviseringar, och mer. This wearable has a 296mAh battery capacity that can last 1-3 dagar med normal användning och 7 dagar med grundläggande klockläge.
Can The Apple Watch SE 2 Measure Blood Oxygen Levels and Blood Pressure?
Unfortunately, just like the Apple watch SE, This new Apple Watch SE 2 can not measure Blood Oxygen or even Blood Pressure level. We hope the next versions will include these features.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Apple Watch SE 2 2022 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Apple Watch SE2 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 44*38*10.7mm |
| Vikt | 33g |
| Färger | Midnight, Starlight, Silver |
| Visa | LTPO OLED |
| Skärmstorlek | 1.78Tum |
| Skärmupplösning | 448*368 pixlar |
| Operativsystem OS | watchOS 9.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Nfc | Ja |
| till exempel | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | INGA |
| Blodtrycksmätare | INGA |
| Vattentät | 50 meter vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 296 mAh |
| Normal användning | 1-3 dagar |
| Appens namn | Apple Watch-appen |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.78-inch Large OLED screen, 3 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, Nfc, Husläkare, Wifi, till exempel
Nackdelar: Missing Blood oxygen monitor, Dåligt batteri
Pris och tillgänglighet?
The Apple Watch SE 2 smartwatch is available right now only on Amazon. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022



