CW9 Pro Max Ultra är en annan ny 2023 smartklocka som stöder Bluetooth-samtal och TWS-hörlurar till ett överkomligt pris. Det är en Apple Watch Ultra Clone som kommer i fyrkantig form med en 2,2-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av CW9 Pro Max Ultra Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya CW9 Pro Max Watch har en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14,4mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
CW9 Pro Max smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna CW 9 Pro Max smartklocka har en 2,2-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 420*486 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, grå, grön, och orange färger.
Funktioner i CW 9 Pro Max Smart Watch:

CW9 Pro Max är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna CW9 Pro Max smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är blodsyret Monitor blodtrycksmonitor, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, NFC åtkomstkontroll, Kompass, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 300 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 14 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
CW9 Pro Max Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | CW9 Pro Max |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14.4mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Grå, Grön |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.2 Tum |
| Skärmupplösning | 420*486 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 3-5 |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.2-tum Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
CW9 Pro max smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






