A couple of days after launching the DT8 Ultra and DT8 Max, DT NO.1 is back again and brought us a new smartwatch called DT NO.1 DT8 Pro. The gadget is an Apple Watch Series 8 clone that comes in a square shape with a 2.0-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Nfc, Multisportlägen, och stöder Bluetooth-samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Vwar DT8 Pro Max SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new DT8 Pro smartwatch got a square design that looks stylish, sportig, och liknande Apple Watch-serien 8. Measuring 45*38.2*10.8m and weighing about 35.5g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The DT8 Pro smartwatch body is made of stainless steel while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! Denna DT 8 Pro smart watch has a 2.0-inch Large IPS touch screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 420*485 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och finns i svart, rosa, och silverfärger.
Funktioner hos DT 8 Pro Smart Watch:

DT8 Pro is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This DT8 Pro Max smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna smartklocka är utrustad med en 280 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
DT8 Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | DT 8 Pro |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38.2*10.8mm |
| Vikt | 35.5g |
| Färger | Svart, Silver, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 420*485 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | WearPro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.0-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
DT8 Pro Max smartwatch is available right now only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022



