Ett par månader efter lanseringen av Garmin Forerunner 265, Garmin kan börja tänka på att kasta Garminföregångare 275 tillsammans med Forerunner 975 i 2025. Den bärbara är en sportig klocka som kan komma cirkulär med en 1,3-tums AMOLED-skärm och kan vara utrustad med en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Husläkare, EKG, Nfc, 5Vattentät bankomat, och kan stödja Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Garminföregångare 275 Fullständiga specifikationer:
Än så länge! det finns inga rykten eller information om utseendet eller tekniska funktioner hos Garmin Forerunner 275. Dock, vi kommer att sätta våra fulla förväntningar på den kommande Garmin smartwatch.
| Anordning | Föregångare 275 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46.1 x 46.1 x 12.9 mm |
| Vikt | 47g |
| Färger | Svart, Silver, Blå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.3Tum |
| Skärmupplösning | 416 x 416 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Termometer | Ja |
| Vattentät | 5Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400mAh |
| Normal användning | 13 dagar |
| Appens namn | Garminapp |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! det finns ingen information om priset och lanseringsdatumet för Garmin Forerunner 275. men vi förväntar oss att Garmin kan lansera Forerunner 275 tillsammans med Forerunner 275S i mars 2025 till en prisklass mellan $450 till $500.
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



