GT4 Max är en av de senaste 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.5-inch large IPS screen equipped with a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP68 vattentät, NFC åtkomstkontroll, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of GT4 Max Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new GT4 Max smartwatch comes in a circular shape that looks classy, ståtlig, och passar män och kvinnor.? Mäter 46*46*11mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The GT4 Max smart watch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone, stål, och läder. Angående bildskärmen! This GT4Max smart watch has a 1.5-inch IPS touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 466 x 466 pixlar. This fitness tracker is also packed with a variety of watch faces and is available in Black, Silver, and Brown colors.
Features of the GT4Max SmartWatch:

GT4 Max is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. This GT4 Max smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är sn SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, AI rösthjälp, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, och mer. Denna smartklocka har en 380mAh batterikapacitet med 2-7 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
GT4 Max Smartwatch Full Specs:
| Anordning | GT4Max |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46*46*11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.5 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 380mAh |
| Normal användning | 2-7 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon, Läder, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.5-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The GT4 Max smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






