Ett par månader efter lanseringen av Hello Ultra Watch, ZOWRING är tillbaka igen och tog med sig en ny smartklocka som heter Hej se 2. Den bärbara är en Apple Watch Ultra Clone som kommer i en fyrkantig form med en 2,02-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 173 sportlägen, Kompass, NFC åtkomstkontroll, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Hello Watch 2 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya Hello Watch 2 (Hej Watch Upgrade) kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14mm och väger ca 70g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Hello Watch Ultra 2 smartwatch-kroppen är gjord av titanlegering medan remmen finns i silikon och stål. Angående bildskärmen! Denna smarta klocka Hello Watch Upgrade använder en 2,02-tums stor IPS-pekskärm täckt med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 425*518 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och finns i svart, silver, gul, och orange färger.
- Notera: Klockan har ingen OLED-skärm som de marknadsförde.
Funktioner hos Hello Watch Upgrade Smart Watch:

Hej se 2 är ett IP68 -vattentätt smartur, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Hello Watch 2 Ultra smartwatch är utrustad med högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Kompass, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna Hello Ultra Upgraded version har en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Hej se 2 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Hej Watch Ultra 2 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14mm |
| Vikt | 70g |
| Färger | Silver, Svart, Orange, Gul |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 425*518 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Qif |
| Rem | Silikon, Stål, Milanese |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.02-tum Stor IPS-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 173 Sportlägen, Kompass, 1GB minne
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Hello Watch 2 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



