Kiwitime Watch 9 är en annan ny Apple Watch -serie 8 Klon som stöder Bluetooth-samtal och NFC-åtkomstkontroll till ett överkomligt pris. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,05-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner Pulsmätare, Blodsyremonitor, 120 sportläge, IP68 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna.
Design av Kiwitime Watch 9 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya KIWITIME-klocka 9 fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 45*38*10,5 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för att slå tillbaka, och gränssnittsomkoppling. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Kiwitime Watch 9 Smartwatch -kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Kiwtime 9 smart klocka har en 2,05-tums stor IPS-pekskärm som stöder en alltid påslagen skärm och skapad med en upplösning på 420*485 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och finns i svart, guld, och silverfärger.
Funktioner i Kiwitime 9 Smart klocka:

KIWITIME Watch 9 är ett IP68 -vattentätt smartur, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Kiwitime Watch 9 har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är NFC -åtkomstkontroll, Blodsyre- och blodtrycksmätare, 120 sportläge, Stillasittande påminnelse, Hitta telefon, Och många fler. Denna enhet har en 400 mah batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 45 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Kiwitime Watch 9 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Titta 9 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38*10.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Silver, Svart, Guld |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.05 Tum |
| Skärmupplösning | 420*485 Pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | RDFit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.05-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 120 Idrottslägen, +500 Urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Kiwitime Watch 9 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






