Hej Watch HT13 är en annan ny 2024 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av HT13 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya HT13-klocka har en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 47¡Á53¡Á14,5 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HT13 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna HT 13 smart klocka har en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna klocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart färg.
Funktioner hos HT 13 Smart klocka:

HT13 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HT13 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, Kompass, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna smartklocka har en 300mAh batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Hello Watch HT13 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HT 13 Titta |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47¡Á53¡Á14,5 mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | Qifit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch HT13 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



