Ett par dagar efter lanseringen av Huwaei Watch GT Cyber! Huawei är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka som heter Huawei Watch Buds. Den bärbara är en sportig smartklocka som kommer i en cirkulär form med en 1,43-tums AMOLED-skärm och är utrustad med en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Husläkare, Nfc, EKG, och så vidare. Så låt oss kolla de fullständiga specifikationerna!
Design av Huawei Watch Buds Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna Huawei Watch Buds smartklocka kommer i en cirkulär form som ser sportig ut, ståtlig, och passar män och kvinnor. Mäter 47*47*15mm och väger ca 66,5g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Huawei Watch Buds smartwatch-kropp är gjord av rostfritt stål medan remmen finns i läder. Angående bildskärmen! Denna Huawei Buds smartwatch har en 1,43-tums AMOLED touch retina-skärm skyddad med safirglas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Denna smartklocka är packad med olika urtavlor och finns i svarta och silverfärgade.
Kontrollera också: Huawei Watch Buds VS Huawei Watch GT 3
Funktioner hos Huawei Buds SmartWatch:

Huawei Watch Buds är en 5ATM vattentät smartklocka som erbjuder skydd upp till ett djup av 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta bärbara hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Huawei Watch Buds inbyggda GPS-sensor låter dig spåra utomhusaktiviteter mer exakt. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Ytterligare funktioner är NFC, Blodsyre- och blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, Beidou, Glonass, Stillasittande påminnelse, Hitta telefon, Bluetooth, Och många fler. Denna bärbara har en 410 mah batterikapacitet med 7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
- Huawei Watch GT Cyber 2023 SmartWatch?
Huawei Watch Buds SmartWatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Huawei Watch Buds |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47 x 47.5 x 15 mm |
| Vikt | 66.5g |
| Färger | Svart |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS & Harmony OS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Ja |
| Nfc | Ja |
| EKG | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 410 mAh |
| Normal användning | 7 Dagar |
| App | Huawei hälsa |
| Rem | Läder |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, AMOLED-skärm, EKG, Lämplig för simning, Flera lägen, Resultat i GPS, Nfc, Flera typer av hälsoövervakning
Nackdelar: Det stöder inte ett sim-kort
Pris och släppdatum?
Huawei Watch Buds är just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






