IW8 Max is another new 2022 Apple Watch Series 8 clone that supports Bluetooth calling and NFC Access control at a budget price. It is a sporty smartwatch that got a square design with a 2.05-inch IPS large screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, blodsyremätare, Multisportläge, IP67 Vattentät, and support always on display. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of IWO IW8 Max Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new IW8 Max watch got a square design that looks stylish, sportig, and firs men and women. Measuring 44*38*13mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The IW8 Max smartwatch body is made out of stainless steel while the strap is available in silicone and steel. Angående bildskärmen! This IWO IW 8 Max smart watch uses a 2.05-inch IPS touch screen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 454 x 454 pixlar. Denna bärbara är också packad med mer än 500 Titta på ansikten och finns i svart, vit, och rosa färger.
Features of the IW 8 Max Smart Watch:

IW8 Max is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This IW8 Max smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är blodsyre- och blodtrycksmätare, Multisportlägen, NFC-åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.0, Och många fler. Denna smartklocka har en 300mAh batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
IW8 Max Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Iw 8 Max |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*38*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.05 Tum |
| Skärmupplösning | 454 x 445 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Rdfit |
| Rem | Silikon, Metall |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.05 tum stor skärm, Bluetooth-samtal, NFC-åtkomstkontroll, 4 Slags hälsoövervakning, Trådlös laddning, +500 Urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The IWO IW8 Max smartwatch is available right now only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022






