Two months after launching the Kieslect KR Pro, Kieslect is back again and brought us a new smartwatch but this time only for ladies called Kieslcet Lora. The wearable is a fitness tracker watch that got a circular design with a 1.32-inch Semi AMOLED display and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 70 sportläge, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Xiaomi Kieslect Lora Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new Kieslect Lora watch comes in a circular shape that looks stylish, modern, and fits women and ladies.?Measuring 45.7¡Á45.7¡Á13mm and weighing about 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Kieslect Lora smartwatch body is made out of Aluminum alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Lora smart watch has a 1.32inch SEMI AMOLED touch screen curved with 3D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. This wearable is also packed with various watch faces and is available only in White-Pink color.
Features of the Lora Smart Watch:

Kieslect Lora is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. This fitness tracker also helps you control your sleep, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The Xiaomi Kieslsct Lora is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Denna smartklocka kan också spåra upp till 70 sports activities including Running, Cykling, Hoppning, Badminton, Bordtennis, Tennis, Alpinism, Gående, Basketboll, Fotboll, Baseball, Volleyboll, Syrsa, Rugby, Hockey, Spinning Bike, Sit-ups, Gymnastik, Boating, Jumping Jack¡Etc.. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Kvinnlig hälsoövervakning, Andningsträning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, etc. This fitness tracker has a 280mAh battery capacity with 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Kieslect Lora Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Lora |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 45.7¡Á45.7¡Á13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart |
| Visa | SEMI AMOLED |
| Skärmstorlek | 1.32 Tum |
| Skärmupplösning | 360 * 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, SEMI AMOLED Screen, Bluetooth-samtal, 70 sportlägen, 3 Slags hälsoövervakning
Nackdelar: Not Built in GPS
Pris och tillgänglighet?
Kieslect KR Lora smartwatch will be available soon at Aliexpress at a price range between $40 till $50. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






