OA88 is one of the latest 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes in a square shape with a 1.96-inch large AMOLED screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Sömnmonitor, 120 sportläge, IP67 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of OA88 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new OA88 watch got a square design that looks stylish, sportig, och passar män och kvinnor.?Measuring 52¡Á40.6¡Á10.8mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The OA88 smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This OA 88 Smart Watch has a 1.96-inch large AMOLED touchscreen curved with 3D glass and is created with a resolution of 410 x 502 pixlar. Detta smartur är också packat med mer än 150 Titta på ansikten och finns i svart, blå, grön, och gråa färger.
Features of the OA 88 Smart klocka:

OA88 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The OA88 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, 120 sportlägen, Andningsträning, Stillasittande påminnelse, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, fönsterluckor, Bluetooth, etc. Denna smartklocka har en 260mAh batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
OA88 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | OA88 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 52¡Á40.6¡Á10.8mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grå, Blå, Grön |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 410 * 502 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 & V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, 1.96-tum stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Multisportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, +150 Titta på ansikten
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The OA88 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023



