IUTECH OP88 is another new 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 1,96-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodsyremonitor, Multisportlägen, IP67 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of OP88 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new OP88 watch got a square design that looks stylish, sportig, och passar män och kvinnor. Measuring 52*40.6*10.8mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The OP88 smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This OP 88 smart watch has a 1.96-inch Large AMOLED touch retina screen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 410 x 502 pixlar. Denna fitnesstracker är också fullpackad med olika urtavlor och finns i svart, vit, grön, och blå färger.
Features of the OP 88 Smart klocka:

OP88 is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. This OP88 smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Multisportlägen, Stillasittande påminnelse, Braith träning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth 5.2, och så vidare. Detta smartur har en 260 mah batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- BÄSTA 10 BÄSTA SMARTKLOCKOR 2023
OP88 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | OP 88 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 52*40.6*10.8mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Blå, Grön, Vit |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 410 x 502 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Inga |
| Nfc | Inga |
| Bluetooth-samtal | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.96 tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Multi-sportlägen, flera typer av hälsoövervakning, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The OP88 smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023



