IWO Y20 Ultra är en annan ny 2023 Apple Watch Ultra-klon som stöder Bluetooth-samtal till ett mycket billigt pris. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,01-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Y20 Ultra SmartWatch:
Som du ser på bilden ovan, this new Y20 Ultra Watch got a square shape that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Y20 Ultra smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone and steel. Angående bildskärmen! Detta Y 20 Ultra smart watch has a 2.01-inch Large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 320*385. pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i grått, svart, grå, och orange färger.
Features of Y20Ultra Smart Watch:

Y20 Ultra is an IP67 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This IWO Y20 Ultra smart watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, 7 sportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna enhet har en 200 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Y20 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Y20Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Guld, Grå, Orange, och svart |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.01 Tum |
| Skärmupplösning | 320*385 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Hiwatch Plus |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.01-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Y20 Ultra smartwatch is currently available on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






