Three years after launching the Polar Vantage V2, Polar is back again and brought us a new smartwatch called Polar Vantage V3. The wearable is a fitness tracker watch that comes in a circular shape with a 1.39-inch AMOLED screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Husläkare, Nfc, EKG, 5Vattentät bankomat, and support Offline Maps. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Polar Vantage V3 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new Polar Vantage V3 watch got a circular design that looks stylish, fashionbale, och passar män och kvinnor. Mätning 50.8 x 47 x 14.5 mm and weighing about 57g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Polar Vantage V3 smartwatch body is made of Aluminum alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Vantage V3 smart watch has a 1.39-inch AMOLED touchscreen that supports an always-on display and is created with a resolution of 454 x 454 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och är endast tillgängligt i svart, blå, och vita färger.
Features of the Polar V3 Smart Watch:

Polar V3 is a 5ATM waterproof smartwatch that offers protection up to 50 mätare, Du kan bära den när du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Polar Vantage V3 Bult in GPS that allows you to track outdoor activities more accurately. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, Termometer, Multi-sportlägen, Glonass, Beidou, Kompass, Barometer, Och många fler. This gadget has a 488mAh battery capacity with 2-3 days of Battery life training mode and 12 Dagar med normal användning.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Polar Vantage V3 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Vantage V3 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 50.8 x 47 x 14.5 mm |
| Vikt | 57g |
| Färger | Svart, Vit, Blå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.39 Tum |
| Skärmupplösning | 454x 454 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | INGA |
| Vattentät | WR50 waterproof |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 488mAh |
| Normal användning | 12 dagar |
| Appens namn | Polar flow |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, +150 Idrottslägen, Lämplig för simning och dykning, Muli Kinds of health monitoring, Offlinekartor
Nackdelar: Bluetooth-samtalsfunktion saknas
Pris och tillgänglighet?
The Polar Vantage V3 is currently available only in the Polar Official Store for $599. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023





