Valdus U9 Mini is one of the latest Apple Watch Ultra 2 Kloner som stöder Bluetooth-samtal och kompass till ett billigt pris. The wearable is a sporty smartwatch that comes square with a 1.75-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of U9 Mini Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new U9 Mini Ultra got a square design that looks stylish, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Measuring 41*36.6*13.4mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The U9 Mini smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone and alpine. Angående bildskärmen! This U9Mini Ultra smart watch has a 1.75-inch Large IPS touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 240*296 pixlar. This device is also packed with various watch faces and is available in gold and brown colors.
Features of U9Mini Smart Watch:

U9 Mini is an IP67 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This U9 Mini Ultra smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Kompass, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth 5.2, och så vidare. Denna bärbara har en 180 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
U9 Mini Smartwatch Full Specs:
| Anordning | U9Mini |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 41*36.6*13.4mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Guld, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.75 Tum |
| Skärmupplösning | 240*296 Pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 180 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Hysfint |
| Rem | alpina, Hav |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.75-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The U9 Mini smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



