Kospet iHEAL 5R is one of the latest 2023 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty smartwatch that comes square with a 2.02-inch large IPS screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, EKG+PPG, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Kospet iHEAL 5R Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new Kospet iHEAL 5R watch got a square design that looks stylish, oländig, och passar män och kvinnor. Measuring 59*43.6*12mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Kospet iHEAL 5R smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This iHEAL5R smart watch uses a 2.02-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 320 x 385 pixlar. Den här gadgeten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, grön, och grå färger.
Features of the iHEAL5R Smart Watch:

Kospet iHEAL 5R is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This iHEAL 5R smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, EKG, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.2, Och många fler. Denna bärbara har en 300mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 40 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Kospet iHEAL 5R Smartwatch Full Specs:
| Anordning | iHEAL 5R |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 59*43.6*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grön, Grå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 320x 385 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300mAh |
| Normal användning | 5-7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, 2.02 tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, EKG+PPG
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Kospet iHEAL 5R smartwatch will be available soon on Aliexpress at a price range between $30 till $40. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






