Lemfo WS008 Ultra?är en annan ny 2022?Apple Watch Ultra-klon som stöder Bluetooth-samtal och NFC till ett lågt pris. Det är en sportig smartklocka som fått en fyrkantig design med en 1,96-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, termometer, Multisportlägen, IP68 vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Lemfo WS008 Ultra SmartWatch:
Som du ser på bilden ovan, denna nya WS008 Ultra-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Mäter 49*44*12mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
WS008 Ultra smartwatch-kroppen är gjord av zink medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna WS 008 Ultrasmart klocka använder en 1,96-tums stor IPS-pekskärm täckt med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 320*390 pixlar. Denna bärbara är också packad med en mängd vaktytor och finns i svart, silver, blå, och orange färger.
Funktioner hos WS 008 Ultra smart klocka:

WS008 Ultra är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna WS008 Ultra smartwatch är utrustad med en högtalare och mikrofon som låter dig ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Termometer, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara har en 320 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
WS008 Ultra Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | WS008Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Orange, Silver, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.96 Tum |
| Skärmupplösning | 320*390 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 320 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Hryfine |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, 1.96-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, 5 Slags hälsoövervakning, Multi Sport-lägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch WS008 Ultra är just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






