ESTG X11 Pro är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är ett sportigt smartur som finns i en cirkulär form med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, Kompass, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of X11 Pro Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new X11 Pro watch got a circular design that looks stylish, oländig, och passar män och kvinnor.?Measuring 49*49*13.2mm and weighing about 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The X11 Pro smartwatch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This X11Pro smart watch has a 1.43-inch large AMOLED touchscreen that supports an always-on display and is created with a resolution of 466 x 466 pixlar. This gadget is also packed with a variety of watch faces and is available in black and orange colors.
Features of the X11Pro Smart Watch:

X11 Pro is an IP68 waterproof smartwatch, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This X11 Pro watch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via the smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, Kompass, Stillasittande påminnelser, Ring- och meddelandepåminnelser, Anti-förlorad, timer, stoppur, Bluetooth 5.3 mm. The wearable has a 420mAh large battery capacity with 7-10 dagar med normal användning och 20 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
X11 Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | X11Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 49*49*13.2mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Orange |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 420 mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer:
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Multisportlägen, Multi slags hälsoövervakning, Kompass
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The X11 Pro smartwatch is currently available only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



