Förutom Mi Band 10, Xiaomi kan börja fundera på att lansera Xiaomi Mi Band 10 Pro in 2025. Den bärbara är ett fitness-tracker-armband som kan komma rektangulärt med en 1,72-tums AMOLED-skärm och kan vara utrustad med GPS, EKG, Pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Nfc, 5Vattentät bankomat, och kan stödja Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i hela förväntningarna!
Xiaomi Mi -band 10 Pro fullständiga specifikationer:
Än så länge! det finns inga rykten eller information om utseendet eller tekniska egenskaper hos Mi Band 10 Pro. Dock, Vi kommer att sätta våra fulla förväntningar baserade på de tidigare modellerna.
| Anordning | Mi Band 10 Pro |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 45*29.6*12mm |
| Vikt | 25g |
| Färger | Svart, Grön, Blå, Rosa, Vit, Orange |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.72 Tum |
| Skärmupplösning | 456*280 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| Nfc | Ja |
| Bluetooth-samtal | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| EKG | Ja |
| Vattentät | 5Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | Zepp Life |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! det finns ingen information om priset och releasedatumet för Xiaomi Mi Band 10 Pro. men vi förväntar oss att Xiaomi kommer att släppa Mi Band 10 Pro i juni 2025 till en prisklass mellan $80 till $120.
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



