Valdus VD36 Pro är en annan nyhet 2024 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig smartklocka som kommer cirkulär med en 1,43-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Kompass, 1Vattentät bankomat, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av VD36 Pro Rugged Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya VD36 Pro-klocka har en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 55,3*55,3*13mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av panelen och mellan dem en LED-ficklampa. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
VD36 Pro smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna VD36Pro smarta klocka har en 1,43-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 466 x 466 pixlar. Den här enheten är också packad med olika urtavlor och är endast tillgänglig i svarta och orangea färger.
Funktioner hos VD 36 Pro Smart Watch:

VD36 Pro är en 1ATM vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna VD36Pro smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en SPO2 -blodsyremonitor, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, LED ficklampa, Höjdmätare, Kompass, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.2, Och många fler. Denna bärbara har en 450mAh batterikapacitet med 5-7 dagar med normal användning och 60 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
VD36 Pro Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | VD36Pro klocka |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 53*53*13mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 x 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 1Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | DUM |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, LED ficklampa
Nackdelar: Det finns ingen inbyggd GPS
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch VD36 Pro kommer snart att finnas tillgänglig på Aliexpress till en prisklass mellan $30 till $40. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



