One year after launching the Zeblaze Ares 2, ZEBLAZE is back again and brought us a new smartwatch called Zeblaze Ares 3. The wearable is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.52-inch TFT screen and is equipped with several features including a Heart Rate Monitor, Blodtrycksmätare, +100 Sportlägen, IP68 Vattentät, och stöd Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Zeblaze Ares 3 Smartklocka:

Som du ser på bilden ovan! Denna nya Zeblaze Ares 3 watch got a circular shape that looks rugged, modern, och passar män och kvinnor.?Mätning 53 x 53 x 14.5mm and weighing about 62g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Zeblaze Ares 3 smartwatch body is made out of Zinc Alloy with a Stainless Steel buckle while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Ares 3 smart watch has a 1.54-inch IPS touchscreen curbed with 2.5D glass and is created with a resolution of 360 x 360 pixlar. The wearable is also packed with more than 300 urtavlor och finns i svart, Grön, och blå färger.
Funktioner i Ares 3 Smart klocka:

Zeblaze Ares 3 är ett IP68 -vattentätt smartur, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan! The Zeblaze Ares 3 also has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via the smartwatch. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, 100 sportlägen, Stillasittande påminnelse, Bluetooth 5.1, samtal och meddelande påminnelse, Anti-förlorad, förinställd urtavla, och så vidare. Denna bärbara har en 400 mah batterikapacitet med 7-15 dagar med normal användning och 25 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Zeblaze Ares 3 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Ares 3 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 53 x 53 x 14,5 mm |
| Vikt | 62g |
| Färger | Svart, Grön, och blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.52 Tum |
| Skärmupplösning | 360 x 360 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Beredskaptid | 7-15 dagar |
| Appens namn | Fitcloudpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Robust design, Stor skärm, +100 sportlägen, MultiKinds of Health Monitoring, +300 Titta på ansikten
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Zeblaze Ares 3 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla: De nya och senaste smartklockorna 2023






