DT NO.1 DT Ur 9 er endnu en ny Apple Watch-serie 9 Klon, der understøtter et SIM-kort til en rimelig pris. Det er en Android smartwatch-telefon, der kommer firkantet med en 2,06 tommer stor AMOLED-skærm og er udstyret med flere funktioner, herunder en pulsmåler, SPO2 blodiltmonitor, Multisport -tilstande, 2GB Ram, 16GB Room, Wifi, GPS, og så videre. Så lad os dykke ned i de fulde detaljer!
Design af DT Watch 9 4G Android Smart Watch:

Som du kan se på billedet ovenfor, dette nye X9 Call 4G-ur har et firkantet design, der ser stilfuldt ud, moderigtigt, og ligner Apple Watch-serien 9. Måler 49*43*11,5 mm og vejer omkring 46g. Der er to fysiske knapper på højre side af sagen. mens på den anden side, finder du en SIM-kortindgang. Den modsatte side af enheden modtog en typisk konfiguration ¨C Der er magnetiske kontakter til opladning og en pulssensor.
DT Watch9 4G smartwatch-huset er lavet af zinklegering, mens remmen fås i silikone. Med hensyn til skærmen! Dette Watch9 har en 2,06-tommer stor AMOLED-touchskærm dækket med 2,5D-glas og er skabt med en opløsning på 410*502 pixels. Denne enhed er også pakket med forskellige urskiver og fås i sorte og grå farver.
Funktioner af DT Watch9 Smart Watch:

DT Watch 9 er et IP67 vandtæt smartwatch, Hvilket betyder, at du kan bære det, når du vasker dine hænder eller på regnfulde dage. Enheden har en pulssensor, som indsamler data om vores hjerterytme over 24 timer. Denne model hjælper dig også med at kontrollere din søvn, Takket være sin komplette søvnmonitor. Det har også et skridttæller, tillader os at kontrollere og estimere de brændte kalorier hele dagen.
Ud over funktionerne nævnt ovenfor, Dette DT Watch9 4G smartwatch er også udstyret med 16GB, 2GB Ram, og kører Android 9.0 OS. Yderligere funktioner er en SPO2 Blood Oxygen Monitor, blodtryksmåler, Wifi, SIM-kort, Stillesiddende påmindelse, Multisportstilstande, Alipay Offline betaling, Vejr, Find telefon, Bluetooth, og så videre. Dette smartwatch har også et stort 780 Mah batterikapacitet med 1-2 dages batterilevetid.
Du kan også lide:
- 12 BEDSTE STANDALONE SMARTWATCHES MED SIM-KORT OG WIFI 2024
- 10 Bedste smartwatch med HD -kamera 2024
- 10 Bedste Android -smartwatches til mænd lige nu
DT NO.1 DT Ur 9 4G Smartwatch fulde specifikationer:
| Enhed | Se 9 |
|---|---|
| Form | Firkant |
| Dimension | 49*43*11.5mm |
| Vægt | 50g |
| Farver | Sort, Grå |
| Vise | Amoled |
| Skærmstørrelse | 2.06 Tomme |
| Skærmopløsning | 410*502 Pixels |
| Operativsystem Os | Android 9.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| GPS | Ja |
| VÆDDER | 2GB |
| Rom | 16GB |
| Multi-Sports-tilstand | Ja |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Blodiltmonitor | Ja |
| Blodtryksmåler | Ja |
| Vandtæt | IP67 vandtæt |
| Yderligere funktioner |
|
| Batterikapacitet | 780Mah |
| Normal brug | 1-2 dage |
| Appnavn | Wearpro |
| Stropp | Silikone |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Stilfuldt design, Stor AMOLED skærm, 2GB RAM/16 GB ROM, Support Simcard, Wifi, Flere slags sundhedsovervågning
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Pris og tilgængelighed?
DT uret 9 smartwatch vil snart være tilgængeligt på Aliexpress til en prisklasse mellem $60 til $80. FÅ DEN HER
Du må også gerne tjekke ud:?De nye og nyeste smarture 2024






