DT NO.1 DT Klocka 9 är en annan ny Apple Watch -serie 9 Klon som stöder ett SIM-kort till ett rimligt pris. Det är en Android smart klocktelefon som kommer fyrkantig med en 2,06-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, 2GB RAM, 16Gb rum, Wifi, Husläkare, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av DT Watch 9 4G Android Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, den här nya X9 Call 4G-klockan har en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och liknande Apple Watch-serien 9. Mäter 49*43*11,5 mm och väger ca 46g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. medan på andra sidan, hittar du en SIM-kortingång. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
DT Watch9 4G smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Watch9 har en 2,06-tums stor AMOLED-pekskärm täckt med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 410*502 pixlar. Denna enhet är också packad med olika urtavlor och finns i svarta och gråa färger.
Funktioner hos DT Watch9 Smart Watch:

DT Watch 9 är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna DT Watch9 4G smartklocka är också utrustad med 16GB, 2GB RAM, och kör Android 9.0 OS. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, blodtrycksmätare, Wifi, SIM-kort, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna smartklocka har också en stor 780 mah batterikapacitet med 1-2 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
DT NO.1 DT Klocka 9 4G Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Titta 9 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*43*11.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Grå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.06 Tum |
| Skärmupplösning | 410*502 Pixels |
| Operativsystem Os | Android 9.0 |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | Ja |
| RAM | 2Gb |
| ROM | 16Gb |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 780mAh |
| Normal användning | 1-2 dagar |
| Appens namn | Wearpro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Stor AMOLED-skärm, 2GB RAM/16 GB ROM, Support Simkort, Wifi, Flera typer av hälsoövervakning
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
DT-klockan 9 SmartWatch kommer snart att finnas tillgängligt på AliExpress till en prisklass mellan $60 till $80. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






