AK03 Max är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. It is a sporty watch that got a circular shape with a 1.36-inch IPS screen equipped with a Heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, IP67 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of AK03 Max Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, This new AK03 Max smartwatch comes in a circular shape that looks classy, ståtlig, och passar män och kvinnor.? Mäter 44*44*11mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The AK03 smart watch body is made out of zinc alloy while the strap is available in silicone, stål, och läder. Angående bildskärmen! This AK03Max smart watch has a 1.36-inch IPS touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 390 x 390 pixlar. This fitness tracker is also packed with a variety of watch faces and is available in Black, Silver, and Brown colors.
Funktioner hos AK 03 Max Smartwatch:

AK03 Max is an IP67 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. This AK03 Max smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är sn SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, AI rösthjälp, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, och mer. This smartwatch has a 210mAh battery capacity with 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
AK03 Max Smartwatch Full Specs:
| Anordning | AK03Max |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 44*44*11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Brun |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.36 Tum |
| Skärmupplösning | 390 x 390 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 210mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi-sportlägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The AK03 Max smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






